4. ograniczaj
Czego wyrzucasz najwięcej? kosmetyków? przeterminowanych leków? Jedzenia? Ograniczaj się…
Zmniejsz ilość kosmetyków, tylko do tych niezbędnych, Twoja cera będzie zdrowsza bez nich. Kupuj tylko takie leki, których używasz i dopiero wtedy, kiedy kończy Ci się poprzednie opakowanie. Suplementy również wybieraj świadomie – lepsze są w proszku (w 1 opakowaniu około 100 dawek), niż w tabletkach (20-30 dawek na kilku listkach). Pamiętaj, że ważniejsze jest Twoje zdrowie, a dopiero potem dobro planety 🙂

Jeśli wyrzucasz dużo jedzenia, masz kilka opcji: po pierwsze jedz więcej 😉 po drugie podziel się z innymi. Każdy alergik zna innych alergików, większość ludzi ucieszy się jeśli podzielisz się nadmiarową ilością zupy. P trzecie, praktycznie każde owoce i warzywa można zaprawić do słoików, albo zamrozić. Mrożenie to bardzo dobry sposób przetrzymywania żywności. Ale najważniejsze jest, żeby kupować tylko tyle ile zjemy. Najlepiej robić listę posiłków (przy alergii to bardzo ważne), a do tego listę zakupów. W sklepie postaraj się wybierać tylko produkty z listy.

Sukienki, kurtki, buty… posiadaj w szafie, tylko tylu ile potrzebujesz. Ubrania i inne tekstylia możesz oddać do specjalnego kosza. Mocno zniszczone koszulki możesz przerobić na grubą włóczkę i wydziergać dywanik albo legowisko dla zwierzaka (jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zgłoś się do mnie). Czasami, kiedy zmienia się nasza tusza, ubrania robią się za duże, albo za małe, możesz wtedy powymieniać się garderobą ze znajomymi. Kiedy zobaczysz, jak Twoje ciuchy ładnie leżą na koleżance, od razu znajdziesz motywację do zrzucenia (albo przybrania) kilku kilo.

Na zdj widoczne jest legowisko dla psa, zrobione ze starych koszulek,które już do niczego się nie nadawały, ładne prawda? (Jest na sprzedaż)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *